Valodu māja

Biedrība “Valodu muzejs”

Ziedo biedrībai "Valodu muzejs"!

Reģistrācijas Nr.: 40008294947
Juridiskā adrese: Rīga, Avotu iela 33 - 13, LV-1009
Banka: Citadele banka
SWIFT: PARXLV22
Bankas konta Nr.: LV51PARX0023202880001

Atvērt jaunā lapā

Kas ir biedrība “Valodu muzejs”?

Valodu muzejs
 • Biedrība “Valodu muzejs” pulcē aizrautīgus savas jomas speciālistus un interesentus, kuri tic tam, ka valoda var viest pārmaiņas sabiedrībā.
 • “Valodu muzeja” paspārnē tiek veidota domnīca, kas uz sabiedrībā svarīgiem jautājumiem skatīsies no politikas un valodas mijiedarbības perspektīvas. Mēs vēlamies sekmēt izpratni par valodu un tās lietojumu, izcelt nepieciešamību apgūt valodas.
 • Attīstības stadijā ir arī Valodu apguves un mācīšanas izcilības centrs (VAUMIC), kā mērķis būs nodrošināt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā caur valodu – kopīgu pasniedzēja un mācēna ceļu valodu pasaulē.
 • Līdz 2030. gadam dibināsim pirmo valodu muzeju Latvijā, kurā varēs ļauties valodiskiem atklājumiem, valodas rosinātām pārmaiņām un jauna skatījuma veidošanai.
 • Biedrības īstermiņa mērķos ietilpst lasītvēlmi veicinoši diskusiju klubi, valodu zināšanas un rakstītprasmi nostiprinošas meistardarbnīcas u. c.

Par mums

“Kāpēc man jākļūst par biedru?” tu jautā

Lai biedrība “Valodu muzejs” varētu īstenot savus trīs darbības mērķus – dibināt valodu muzeju, izveidot domnīcu un attīstīt VAUMIC –, mums ir nepieciešams tavs atbalsts!

Kļūstot par biedru, tu apliecināsi, ka tev interesē un rūp ar valodu saistīti jautājumi un ka tu vēlies atbalstīt pirmā valodu muzeja izveidi Latvijā. Turklāt tev būs iespēja iesaistīties kādā no biedrības darbības sfērām, ja vēlēsies darboties aktīvi biedrībā, vai pat iesaistīties tās valdē un pieņemt nopietnus (un arī jautrus) lēmumus. Ja ne, tavs biedra naudas maksājums mums palīdzēs īstenot biedrības mērķus efektīvāk un ātrāk, kā arī liels biedru skaits palīdzēs mums pārstāvēt ar valodu saistītas intereses sabiedriskā un politiskā līmenī.

Mēs novērtējam ikvienu, kurš vēlas mūs atbalstīt, tāpēc visiem biedriem piedāvājam 10 % atlaidi grāmatām un kultūrprecēm mūsu veikalā Valodu mājā, Avotu ielā 33, Rīgā.

Kurš var kļūt par biedru?

Mēs priecāsimies tevi redzēt biedru lokā, ja:

 • tevi interesē valodas un valoda visos iespējamos aspektos;
 • esi valodu pasniedzējs vai vēlies apgūt kādu valodu;
 • esi tulks/tulkotājs;
 • esi savas jomas speciālists un tevi interesē iesaistīties domnīcas un VAUMIC izveidē;
 • vieglu roku radi tekstus;
 • vēlies atbalstīt pirmā valodu muzeja izveidi Latvijā;
 • vienkārši esi absolūti jauks cilvēks ar atvērtu prātu un tevi uzrunā vismaz viena no mūsu vērtībām: atvērtība, iespējošana un odziņa (kaut kas unikāls, ko mums vari sniegt tikai tu)!

Biedra nauda gadā ir 15 EUR.

Lai kļūtu par biedru, aizpildi šo anketu:

Varbūt vēlies kļūt par brīvprātīgo?

Vai maz eksistē kāda biedrība bez brīvprātīgiem palīgiem? Brīvprātīgas palīdzības princips ir svarīgs, lai stiprinātu un attīstītu pilsoniskās sabiedrības aktivitātes. Bet ne tikai! Tā ir arī iespēja satikt foršus cilvēkus un darboties kopā! Pie mums tu varētu strādāt pie bibliotēkas sistematizēšanas, palīdzēt iekārtot muzeja mini izstādi Valodu mājas telpās, iesaistīties projektu īstenošanā, aptaustīt, izpētīt un safotografēt pavisam senas un gluži jaunas grāmatas, darboties soctīklos un jūtūberēt, rakstīt, intervēt un daudz ko citu. Ja tev ir kāda īpaša prasme, ko vēlies likt lietā, darbojoties pie mums, nekautrējies par to mums pastāstīt un mēs kopā izdomāsim, kā to likt lietā!

Lai kļūtu par brīvprātīgo, raksti uz info@valodumaja.lv un pastāsti, ko vēlētos darīt!

Ziedo!

“Taps mazais liels,” savulaik teica Rainis. Izklausās, ka viņš runāja tieši par valodu muzeja veidošanu, vai ne?

Muzeja īstenošanas procesā mēs vēlamies attīstīt dažādus darbības virzienus, piemēram, domnīcas un Valodu apguves un mācīšanas izcilības centra (VAUMIC) izveidi, un vēlamies popularizēt valodas. Mums ir svarīgi arī atbalstīt Avotu apkaimi, kurā atrodamies un ko dēvējam par savām mājām. Kā būtu, ja nākotnes Valodu muzejs atrastos Avotu apkaimē? Pirmā Valodu muzeja izstāde jau top tieši tur, un arī to tu vari atbalstīt ziedojot.

Ja tevi uzrunā mūsu centieni un darbības virzieni, tu vari mums ziedot. Tavs ziedojums pārtaps par stingru un noturīgu ķieģeli Valodu muzeja sienā!

Konts ziedojumiem un/vai biedra naudas apmaksai:

Biedrība “Valodu muzejs”
Reģ. nr. 40008294947
LV51PARX0023202880001

Ziedojot tu vari norādīt, kādam tieši mērķim vēlies, lai mēs ziedojumu izmantotu (piemēram, muzeja izveidei, ekspozīcijas iekārtošanai vai vispārīgai darbībai).